Strony internetowe e-commerce - reklama blog


Strony internetowe Kalisz

Strony internetowe typu e-commerce mają swój unikalny charakter, który sprowadza się do jednej prostej rzeczy, jednego zadania – sprawienia aby klient dokonał zakupu online. W tym artykule postaramy się spojrzeć na niektóre z istotnych aspektów tworzenia stron internetowych e-commerce

Zapytasz, czemu projektowanie witryny „sprzedażowej” różni się od normalnej strony internetowej. Obydwie przecież muszą być atrakcyjne graficznie, mieć dobrze zaplanowaną nawigację i używać odpowiednich kolorów.

Masz rację. Jednak bliższe spojrzenie na niektóre strony internetowe e-commerce ujawnia różnice,które sprawiają, że mają one większą szansę pomóc Twojej firmie zwiększyć sprzedaż i osiągnąć sukces.

Podstawowe zasady to zapewnienie klientowi satysfakcji podczas zakupów oraz poczucia bezpieczeństwa. Upewnij się czy dostarczyłeś wystarczających informacji na temat tego, kto jest właścicielem strony internetowej i dlaczego jest zaufany. Strony internetowe e-commerce muszą być także łatwe w użyciu.
Jeśli tak nie będzie to użytkownik przejdzie do konkurencji.

Zasady te nie są nowe i można je zaobserwować je w codziennym życiu w czasie wizyty w centrum handlowym czy supermarkecie. Dużym wyzwaniem dla projektanta strony internetowej jest przełożenie tradycyjnych środków i technik do świata internetu.

Wszyscy wiedzą, że szefowie sklepów ustawiają lokalizują swoje produkty tak aby w czasie wycieczki po najpotrzebniejsze artykuły potencjalny klient zobaczył również inne produkty.

Dobrze zaprojektowana strona www e-commerce poprowadzi Twojego użytkownika do produktu, który szuka jednym, góra dwoma kliknięciami jednak w tym czasie powinien on zobaczyć również możliwie dużo innych, które mogą go zainteresować. Istotny jest także możliwie rozbudowany i wyjaśniający wszelkie wątpliwości opis produktów, który sprawi, że klient będzie pewien, że artykuł spełnia jego wymagania.

Jeśli masz zamiar skutecznie wykorzystać możliwości internetowej strony e-commerce lub jesteś już właścicielem tego typu serwisu upewnij się, że dobrze rozumiesz zasady projektowania stron tego typu lub rozważ konsultację z doświadczoną firmą taką jak agencja reklamowa Ruckon bowiem choć e-commerce funkcjonuje w świecie wirtualnym to zyski i straty są jak najbardziej realne.