Kolorowe strony internetowe - reklama blog


Kolory strony internetowejW procesie tworzenia strony www, a szczególnie przy jednoczesnym projektowaniu systemu identyfikacji wizualnej czy tworzeniem logo firmy agencja reklamowa musi zmierzyć się z wyzwaniem zaproponowania klientowi właściwych kolorów. Wybór odpowiednich jest bowiem bardzo istotny aby reklama była efektywna, a strona internetowa użyteczna. 

Tworzenie stron internetowych warto rozpocząć od odpowiedzi na pytanie do jakiej grupy użytkowników chcemy trafić ze swoim przekazem.

Jest to istotne ponieważ ludzie w zależności od cech demograficznych, płci oraz innych czynników w inny sposób odbierają kolory co wpływa na to jak zostanie odebrana strona internetowa czy reklama firmy. Podstawową zasadą jest używanie przez agencję reklamową podczas tworzenia stron internetowych, projektowania ulotki czy wizytówki naturalnej palety barw, ponieważ nienaturalne kolory takie jak bardzo jaskrawy zielony czy niebieski mogą męczyć, a w końcu odstraszyć użytkowników strony internetowej.

Istotny jest również odpowiedni kontrast elementów strony internetowej. Najlepszą kombinacją jest klasyczny czarny tekst, ale istnieją również inne dobre połączenia co jest szczególnie ważne jeśli będzie pod uwagę, że różne kolory mogą mieć różne znaczenie co z kolei wpływa na skuteczność reklamy.

Jak wspomniałem wcześniej kolory mogą mieć np. różny wpływ na kobiety i mężczyzn. Ci drudzy lubią takie kolory jak niebieski, pomarańczowy, żółty i czerwony, a kobiety według badań preferują kolor różowy (51%). Używanie koloru różowego przy tworzeniu stron internetowych czy innej reklamy skierowanej do kobiet jest jednak o tyle niebezpieczne, że kolor ten jest również najczęściej wskazywany przez badane kobiety jako odstraszający.

Najlepszą, a na pewno najbardziej uniwersalną alternatywą pozostaje kolor niebieski wskazywany przez 57% mężczyzn i 35% kobiet.

Istotnych aspektów związanych z odpowiednimi kolorami jest dużo więcej i mają one naprawdę duży wpływ na to jak zostanie odebrana reklama. Warto więc powierzyć tworzenie firmowej strony internetowej profesjonalnej agencji reklamowej aby najpełniej wykorzystać możliwości jakie dają właściwe kolory.