Znaczenie SEO dla strony WWW - reklama blog


Pozycjonowanie strony internetowej.SEO to skrót od Search Engine Optimization czyli procesu optymalizacji strony internetowej dla wyszukiwarek internetowych. Termin ten często używany jest wymiennie z terminem pozycjonowanie strony WWW.


Jest to zbiór metod i rozwiązań w zakresie analizy, planowania i tworzenia stron internetowych tak aby zostały one odkryte (zaindeksowane) przez wyszukiwarki internetowe (np. Google) w najbardziej pożądany przez klienta sposób.
Pozycjonowanie sprawi, że zawartość strony internetowej będzie dla nich atrakcyjna gdyż będzie odpowiadała potrzebom osób szukających informacji.

Dlaczego to dla Ciebie ważne? Czy ważne byłoby gdyby Twój klient nie mógł znaleźć numeru telefonu lub adresu Twojej firmy? Wiele osób szukając informacji robi to wyłącznie w Internecie.

Czy klient może łatwo znaleźć Twoją stronę www? Ruch na niej może być obecnie bardzo niewielki jeżeli
w ogóle potencjalni klienci wiedzą, że istnieje...

"Chwila, moment!" - pomyślisz - "Mamy bardzo ładną stronę, której adres umieszczony jest na wszystkich materiałach reklamowych takich jak – ulotki, wizytówki czy gadżety. Czemu ludzie mieliby nas nie znaleźć?”

Oczywiście, że Twoi obecni klienci znajdą Twoją stronę internetową bez problemu. Czy jesteś jednak absolutnie pewien, że są to wszyscy potencjalni klienci Twojej firmy. Niektórzy ludzie nie czytają gazet
i wyrzucają ulotki do kosza. Jakie korzyści może przynieść pozycjonowanie strony internetowej?
Potencjalny klient wpisze jedno lub dwa słowa na stronie WWW wyszukiwarki dotyczące produktu
lub usługi której szuka i znajdzie stronę internetową Twojej firmy wynikach wyszukiwania.

Jeszcze jeden klik i masz kolejnego klienta. Pozycjonowanie jest całkiem fajne prawda?
Prawda, a scenariusz przedstawiony powyżej to fakt. Fakt, który jednak wymaga odrobinę pracy.
Pracy takiej jak SEO – pozycjonowanie stron internetowych.