Czy ulotka jest skuteczna? - reklama blog


Zastanawiałeś się kiedyś, co sprawia, że tylko niektóre ulotki reklamowe działają niezwykle skutecznie przyciągając klienta jak magnes, podczas gdy inne ulotki lądują w koszu nie dając żadnego odzewu?
Tak naprawdę powodów jest mnóstwo, jednak decydujący jest zawsze brak profesjonalnego podejścia podczas tworzenia zawartości ulotki.

Często ulotki to pierwsze spotkanie produktu Twojej firmy z potencjalnym klientem. To pierwsze wrażenie, podczas którego reklama i ulotki muszą wywrzeć jak największy wpływ na odbiorcę aby osiągnąć sukces.

Podstawą jest odpowiednie projektowanie ulotki od strony graficznej tak aby przyciągały uwagę klientów. Aby osiągnąć ten cel należy odpowiednio rozmieścić elementy ulotki, dobrać odpowiednią kolorystykę oraz odpowiednie nagłówki - hasła. Ważne są zwłaszcza te ostatnie ponieważ to od ich wyboru zależy 70% sukcesu tworzonej ulotki. Tekstów nie może być zbyt dużo, a tworzyć je należy używając języka korzyści uwzględniając charakterystykę potencjalnych klientów oraz dobrze opisując ich potrzeby. Należy przy tym pamiętać o tym, że ulotki nie powinny mówić wszystkiego, będąc bardziej zakąską niż daniem głównym.

Ulotki mają intrygować, skłonić klienta aby skontaktował się z Tobą i poznał ofertę Twojej firmy.
Aby tak się stało konieczne jest oczywiście zaproponowanie klientowi możliwie wielu sposobów kontaktu. Adres, telefon, telefon komórkowy (w zależności od branży), adres e-mail i adres strony internetowej to
w dzisiejszych czasach absolutne minimum, które musi być zawarte w treści broszury czy ulotki.

W większości przypadków nie ma potrzeby specjalnego wyróżniania danych kontaktowych bowiem ulotki to nie przydrożne billboardy mijane przez odbiorców z dużą prędkością, a klient na pewno sobie poradzi.

Wymienione zagadnienia to zaledwie podstawy tworzenia skutecznej ulotki. Każdy projekt powienien być traktowany indywidualnie i uwzględniać konkretne warunki w jakich działa firma oraz konkretne cele jakie ma wypełnić reklama. Jeśli chciałbyś szybko przyciągnąć nowych klientów to niewątpliwie ulotki tworzone przez agencję reklamową Ruckon Reklama będą bardzo pomocne.